REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
2 mld zł od Europejskiego Banku Inwestycyjnego na inwestycje w dystrybucję w Grupie Eneaartykuł
Pokaż artykuł
2 mld zł od Europejskiego Banku Inwestycyjnego na inwestycje w dystrybucję w Grupie Enea
Enea sfinalizowała transakcję z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI), pozyskując łącznie 2 mld zł kredytu na inwestycje w obszarze dystrybucji. Umowa kredytu inwestycyjnego, której pierwsza transza w wysokości 1 mld zł została przyznana spółce pod koniec 2023 r., przewiduje finansowanie rozwoju i modernizacji sieci dystrybucyjnej Enei Operator. Inwestycje zwiększą niezawodność oraz bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej, będą wspierać odpowiedzialną transformację energetyczną Grupy Enea i rozwój odnawialnych źródeł energii w północno-zachodniej Polsce.
Neo Energy Group inwestuje w kolejne projekty biogazowe w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Neo Energy Group inwestuje w kolejne projekty biogazowe w Polsce
Neo Energy Group (NEG) rozbudowuje portfolio i zwiększa obecność swoich zielonych projektów na energetycznej mapie Polski. Będąca częścią Grupy spółka Neo Bio Energy (NBE) rozwija zakres działań o 3 kolejne biogazownie rolnicze, tym razem zlokalizowane w Kole, Piaskach oraz Rzeczycach. Do produkcji czystej, zielonej energii wykorzystane zostaną odpady z produkcji rolnej, a profity z działalności biogazowni i efekty synergii uzyskają również lokalne podmioty branży hodowlanej i mleczarskiej, w tym jedna z największych OSM w naszym kraju.
Najnowocześniejsza zajezdnia tramwajowa w naszej części Europy – Annopol w Warszawie – prawie gotowa [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Najnowocześniejsza zajezdnia tramwajowa w naszej części Europy – Annopol w Warszawie – prawie gotowa [FILM]
Budowa zajezdni tramwajowej na Annopolu dobiega końca. Po zakończeniu wszystkich prac – już jesienią tego roku – w zautomatyzowanym, ekologicznym i najnowocześniejszym obiekcie tego typu w Polsce i regionie serwisowanych będzie ponad 150 niskopodłogowych tramwajów. 5 czerwca, zajezdnię odwiedził prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
Inkubator przedsiębiorczościinwestycja
Pokaż inwestycję
Inkubator przedsiębiorczości
Budzów, Pobożnego 1
inwestycja
Pokaż inwestycję
Fabryka wodoru na Śląsku
Katowice, Mikołowska 100
Plan rozwoju sieci przesyłowej w Polsce na lata 2025-2034 uzgodnionyartykuł
Pokaż artykuł
Plan rozwoju sieci przesyłowej w Polsce na lata 2025-2034 uzgodniony
20 grudnia 2024 r. Prezes URE uzgodnił Plan rozwoju sieci przesyłowej (PRSP) na lata 2025-2034. 4700 km torów nowych linii 400 kV, 28 nowych i 110 zmodernizowanych stacji – to filary planów inwestycyjnych Polskich Sieci Elektroenergetycznych do 2034 roku.
Największa w Polsce farma fotowoltaiczna ORLENU gotowaartykuł
Pokaż artykuł
Największa w Polsce farma fotowoltaiczna ORLENU gotowa
Grupa ORLEN zakończyła rozbudowę farmy fotowoltaicznej w Kleczewie (powiat koniński, woj. wielkopolskie). Największa instalacja PV w portfolio koncernu i jednocześnie jeden z największych tego rodzaju obiektów w Europie Środkowo-Wschodniej osiągnął 250 MW mocy. W ciągu roku farma wyprodukuje energię wystarczającą do zasilenia nawet 100 tys. gospodarstw domowych. Instalacja posiada koncesję Urzędu Regulacji Energetyki (URE) na wytwarzanie energii elektrycznej.
Na Dolnym Śląsku powstanie jeden z największych magazynów energii w Polsce artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstanie jeden z największych magazynów energii w Polsce
Green Capital podpisał kontrakt na budowę wielkoskalowego magazynu energii elektrycznej (BESS) o mocy 80 MW i pojemności 320 MWh w Lwówku Śląskim na Dolnym Śląsku. Generalnym wykonawcą jest Electrum, polska firma specjalizująca się w realizacji i długoterminowym utrzymaniu projektów w sektorze zielonej transformacji. Uruchomienie instalacji planowane jest na trzeci kwartał 2027 roku.
Wrocław: Tym razem poznamy koncepcje nowej, ekologicznej zajezdni. Projektanci spełnili wymogiartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Tym razem poznamy koncepcje nowej, ekologicznej zajezdni. Projektanci spełnili wymogi
Planowaną zajezdnię na Żernikach przy autostradowej obwodnicy chciały zaprojektować w ubiegłym roku...
[Wrocław] Sejm przyjął ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele. Co dalej z Wroclavią?artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Sejm przyjął ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele. Co dalej z Wroclavią?
Od 1 marca 2018 roku zakupy zrobimy w dwie niedziele miesiąca, od 2019 r. w jedną, a od 2020 r. tylk...
TAURON rozpoczyna budowę pierwszej farmy w formule cable poolingartykuł
Pokaż artykuł
TAURON rozpoczyna budowę pierwszej farmy w formule cable pooling
TAURON rozpoczyna budowę farmy fotowoltaicznej Postomino o łącznej mocy 90 MW. Będzie to pierwszy projekt TAURONA realizowany w formule cable pooling. Farma zostanie przyłączona do istniejącej już farmy wiatrowej w Marszewie. Pierwsza energia elektryczna z tej elektrowni popłynie w 2025 roku.
MARIA wraca do pracy! To jedyny działający reaktor jądrowy w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
MARIA wraca do pracy! To jedyny działający reaktor jądrowy w Polsce
Bardzo dobra wiadomość! 31 lipca br. Prezes Państwowej Agencji Atomistyki wydał zezwolenie na eksploatację reaktora badawczego MARIA. Decyzja jest bezterminowa. Reaktor zlokalizowany w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku pod Warszawą od lat stanowi filar polskiej nauki oraz medycyny nuklearnej. To jedyny w Polsce czynny reaktor jądrowy – i jednocześnie jeden z najważniejszych tego typu obiektów w Europie Środkowej. Jego zadania wykraczają daleko poza tradycyjną naukę: MARIA jest kluczowym producentem radioizotopów stosowanych m.in. w diagnostyce i leczeniu pacjentów onkologicznych. Izotopy takie jak molibden-99, jod-131 czy lutet-177, powstające w Świerku, trafiają do szpitali nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.
We Wrocławiu ruszyła budowa pierwszej w Polsce fabryki cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych [WIZUALIZACJE+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu ruszyła budowa pierwszej w Polsce fabryki cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych [WIZUALIZACJE+ZDJĘCIA]
W stolicy Dolnego Śląska ruszyła realizacja kolejnej, dużej inwestycji z branży najnowszych technologii. Inwestor, polska firma ROLTEC Sp. z o.o. z Poznania buduje w zachodniej części Wrocławia pierwszą w Polsce fabrykę cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych w technologii CIGS. Inwestor otrzymał od rządu pomoc publiczną na realizację swojej inwestycji.
Firma z kapitałem niderlandzkim James Windows inwestuje w Koszalinieartykuł
Pokaż artykuł
Firma z kapitałem niderlandzkim James Windows inwestuje w Koszalinie
Kolejny zagraniczny inwestor stawia na województwo zachodniopomorskie. Producent okien z PCW, firma James Windows, posiadająca kapitał niderlandzki, intensywnie planuje rozwój na nadchodzące miesiące. Zamierza znacząco zwiększyć moce produkcyjne polskiej fabryki zlokalizowanej w Koszalinie oraz poszerzyć swoją ofertę produktową.
DL Invest Group podsumowuje pierwszy kwartał 2024 rokuartykuł
Pokaż artykuł
DL Invest Group podsumowuje pierwszy kwartał 2024 roku
38 umów najmu o łącznej wartości rocznego czynszu blisko 12 mln zł, uzyskanie pozwolenia na budowę III i IV etapu inwestycji magazynowej DL Invest Park Psary o łącznej powierzchni wynajmowanej ponad 122 000 mkw. oraz rozpoczęcie budowy kolejnej hali magazynowej w podwarszawskim projekcie DL Invest Park Teresin dla najemcy, który podpisał umowę najmu dotyczącą 13 000 mkw. to wybrane sukcesy firmy DL Invest Group, jednej z najszybciej rozwijających się polskich grup inwestorskich i deweloperskich.
W Polsce powstaje jeden z największych bateryjnych magazynów energii elektrycznej w Europie [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstaje jeden z największych bateryjnych magazynów energii elektrycznej w Europie [FILM+ZDJĘCIA]
W Żarnowcu rozpoczął się etap dostaw oraz montażu kluczowych elementów Magazynu Energii Elektrycznej. Na teren inwestycji trafiają pierwsze jednostki kontenerowego systemu magazynowania energii DC-Link, które są od razu instalowane w miejscach docelowych – na specjalnie przygotowanych płytach fundamentowych. Wszystkie jednostki zostały wyprodukowane w Polsce.
Volkswagen Poznań rozbudowuje instalację fotowoltaiczną na terenie fabryki we Wrześniartykuł
Pokaż artykuł
Volkswagen Poznań rozbudowuje instalację fotowoltaiczną na terenie fabryki we Wrześni
Produkująca takie modele marki Volkswagen Samochody Dostawcze jak Caddy, Crafter i Grand California spółka Volkswagen Poznań, podpisała umowę z firmą Quanta Energy na realizację projektu fotowoltaicznego o mocy 13 MW na terenie fabryki we Wrześni, będącego II etapem budowy instalacji fotowoltaicznej na terenie tego zakładu. Budowa pierwszego etapu, z instalacją o mocy 2MW, zakończyła się w kwietniu tego roku. Dla zakładu we Wrześni oznacza to docelowo zwiększenie mocy zainstalowanych tam instalacji fotowoltaicznych do 15 MW.
Przybywa instalacji fotowoltaicznych na sieci kolejowej PKP PLK SA artykuł
Pokaż artykuł
Przybywa instalacji fotowoltaicznych na sieci kolejowej PKP PLK SA
Na sieci kolejowej PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. rośnie liczba instalacji fotowoltaicznych. Montowane są one na budynkach nastawni, lokalnych centrów sterowania ruchem oraz budynkach administracyjnych. Montaż urządzeń wytwarzających prąd z energii słonecznej to jedno z działań PLK SA na rzecz ochrony środowiska i poprawy efektywności energetycznej kolei.
W Polsce powstanie pierwsza Wojskowa Specjalna Strefa Ekonomiczna? artykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstanie pierwsza Wojskowa Specjalna Strefa Ekonomiczna?
W Polsce powstanie pierwsza Wojskowa Specjalna Strefa Ekonomiczna? Są na to duże szanse. Grupa Niewiadów SA planuje utworzenie pierwszej w kraju wojskowej specjalnej strefy ekonomicznej, która powstałaby w województwie łódzkim. Nowelizacja rozporządzenia o pomocy publicznej dla inwestorów może otworzyć drogę do dynamicznego rozwoju sektora zbrojeniowego w centralnej Polsce.
Dwucyfrowe tempo wzrostu czynszów w Polsce na przestrzeni 5 lat. Warszawa wyprzedza Pragę i Wiedeńartykuł
Pokaż artykuł
Dwucyfrowe tempo wzrostu czynszów w Polsce na przestrzeni 5 lat. Warszawa wyprzedza Pragę i Wiedeń
Polska doświadczyła jednego z najszybszych wzrostów czynszów w całej Unii Europejskiej w ostatnich pięciu latach – w największych miastach wzrosty te były dwucyfrowe. Zwiększone koszty finansowania, inflacja, napływ ludności do miast – to niektóre powody tej zmiany. Jak wskazują eksperci międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield w raporcie “Mieszkaniówka na rozdrożu 2.0”, średnie czynsze za 2-pokojowe mieszkanie w Warszawie są wyższe niż w Pradze, Wiedniu czy Bratysławie, na szczęście daleko im do tych z Londynu, Zurychu czy Dublina.
REKLAMA